یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
01:56 |

علیرضا صمدی در گفتگو با ستاد خبری جشنواره فجر:

موضوع تجاوز دغدغه جهان است

موضوع تجاوز دغدغه جهان است

کارگردان فیلم سینمایی «روایت ناتمام سیما» که در چهل و یکمین دوره از جشنواره بین‌المللی فیلم فجر با دیگر فیلم‌های ایرانی و خارجی به رقابت می‌پردازد، معتقد است مسئله تجاوز و جنبش «می‌تو» مسئله امروز جامعه ایرانی و خارجی است.


علیرضا صمدی کارگردان فیلم سینمایی «روایت ناتمام سیما» به تهیه‌کنندگی مجید رضابالا درباره اکران این فیلم در چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر گفت: می‌توانم گواه دهم که مخاطب پس از تماشای فیلم «روایت ناتمام سیما» ناراضی از سالن بیرون نمی‌آید.


وی در پاسخ به این پرسش که چرا چند فیلم‌ امسال در جشنواره به موضوع تجاوز به زنان و جنبش «می‌تو» می پردازند، توضیح داد: زمانی که اتفاق مهمی در سطح جامعه بیفتد، در فیلم‌های تولید شده در سال هم بازتاب پیدا می‌کند. البته فیلم‌هایی مانند «استاد» و «آه سرد» که در جشنواره امسال هم حضور دارند بیشتر موضوع تجاوز را آسیب‌شناسی می‌کنند و شباهتی با فیلم ما ندارند.


این کارگردان در ادامه خاطر نشان کرد: در سطح جهان هم فیلم‌های بسیاری در زمینه تجاوز و «می‌تو» ساخته شده‌اند و اگر به فیلم‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲ نگاه کنیم، متوجه آمار زیاد آن‌ها می‌شویم. در نتیجه این مسئله در کشور ما هم پربحث است و درباره آن فیلم ساخته خواهد شد.


صمدی در پایان تاکید کرد: برای ما مهم است قصه‌ای را روایت کنیم که دغدغه جامعه است. برای مثال این چند سال اخیر، فیلم‌های زیادی درباره فقر ساخته می‌شود زیرا دغدغه مردم و جامعه امروزی است.


انتهای پیام/.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.