دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
02:26 |

آغاز چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر در شهر همدان

آغاز چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر در شهر همدان

آیین افتتاحیه چهل و یکمین دوره جشنواره فیلم فجر استان همدان با اکران فیلم «هفت بهار نارنج» با حضور پرشور اقشار مختلف مردم و دوستداران سینما در همدان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان در آیین افتتاحیه این جشنواره که در پردیس سینمایی مهر قدس برگزار شده بود؛ با اشاره به اینکه دشمنان تلاش کردند که جشن چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب را تحت تاثیر قرار دهند، اظهار داشت: با رهنمودهای مقام معظم رهبری، حضور پرشکوه مردم انقلابی و اهالی دغدغه مند هنر کشور، نقشه دشمن نقش برآب شد.


مسعود ویژه با بیان اینکه در سال‌های گذاشته جمله «سینما مظهر تمدن است» از حضرت امام خمینی (ره) در نوار بالایی این سینما حک شده بود، افزود: این فرمایش بسیار حکیمانه است و اگر بخواهیم در مسیر تحقق آرمان‌های انقلاب قرار بگیریم از طریق فرهنگ به اهداف خود می‌رسیم.

وی سینما را یکی از تاثیرگذارترین صنعت های جهان با پیوست فرهنگی بالا برشمرد و در راستای افزایش امید و نشاط اجتماعی عموم مردم را برای تماشای فیلم های این دوره از جشنواره فیلم فجر دعوت کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان اظهار داشت: اکران همزمان آثار جشنواره فیلم فجر در استان ها گامی مهم در راستای عدالت فرهنگی و هنری و فراهم کردن یک فرصت برابر برای علاقه‌مندان به سینما و هنرمندان این عرصه است.

ویژه عنوان کرد: آثار چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر در بخش سودای سیمرغ با اکران ۲۰ فیلم در سه سینمای شهر همدان نمایش داده می‌شود.

وی تاکید کرد: پردیس سینمایی مهر قدس، فلسطین (سالن یک) و فرهنگ (مجتمع فرهنگی و هنری شهید آوینی) میزبان نمایش آثار چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر هستند و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به پایگاه‌های برخط فروش بلیت جشنواره، بلیت های فیلم ها را تهیه کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ادامه داد: آثار این جشنواره روزانه در دو سانس در هر سینما نمایش داده می‌شود و در طول برگزاری این جشنواره هر سینما میزبان اکران ۱۶ نمایش خواهد بود.

فیلم های چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر از ۱۷ تا ۲۴ بهمن در سینماهای همدان نمایش داده می شود.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.