دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
01:18 |

معاون بنیاد شهید و امور ایثارگران در بازدید از خانه جشنواره:

بنیاد شهید آماده همکاری با نهادهای علاقه‌مند برای تولید آثار سینمایی است

بنیاد شهید آماده همکاری با نهادهای علاقه‌مند برای تولید آثار سینمایی است

سیدمحمدصادق هاشمی از آمادگی بنیاد شهید و امور ایثارگران برای همکاری در تولید آثار سینمایی خبر داد.

به گزارش ستاد خبری چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر، سیدمحمدصادق هاشمی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران از خانه جشنواره فیلم فجر بازدید کرد.

هاشمی درباره برگزاری جشنواره فیلم فجر گفت: قبل از هرچیز به برگزارکنندگان و عوامل جشنواره فیلم فجر تبریک می‌گویم که با همه این مشکلات جشنواره را برگزار کردند.


او درباره فیلم «اتاقک گلی» که با حمایت بنیاد شهید ساخته شده است و در جشنواره فیلم فجر نمایش دارد، گفت: به تعبیر رهبر انقلاب یکی از بهترین روش‌های انتقال پیام شهدا ساحت هنر است. مانند فیلم، سریال و شعر. از سوی دیگر یکی از اصلی‌ترین دستگاه‌های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بنیاد شهید و امور ایثارگران است. برای همین با دستور دکتر قاضی زاده هاشمی ریاست محترم بنیاد شهید و امور ایثاگران مبنای ما این است که به صورت جدی در حوزه فرهنگ شهادت ورود و از اقلام و اشکال هنری در این حوزه استفاده کنیم. قرار نیست که تنها در حوزه فیلم کار کنیم بلکه از مستند و کتاب نیز در این زمینه نیز استفاده خواهیم کرد.


او ادامه داد گفت: به‌زودی از فیلم «اتاقک گلی» محصول بنیاد شهید و موزه ملی دفاع مقدس رونمایی می‌شود که درباره عملیات مرصاد است. همانطور که می‌دانیم منافقین ایران با حمایت صدام وارد ایران شدند و حتی لباس بسیج را پوشیدند.در ابتدای حمله به خاطر آنکه به زبان فارسی صحبت می‌کردند مقاومتی در برابر آنها شکل نگرفت اما بعد از شناخت آنان تازه مقاومت دربرابر آنها صورت گرفت و شعارشان در چند ساعت عوض شد و کشتار وحشیانه‌ای علیه مردم صورت دادند. برخی را آتش زدند و حتی سر بریدند. این فیلم درباره یکی از بخش‌های عملیات مرصاد است که منافقین به روستایی حمله و آنجا را محاصره کردند و اتفاقات دیگری رخ می‌دهد که باید دید.


وی در پایان گفت: بنیاد شهید تصمیم جدی برای حضور در عرصه فیلمسازی دارد و امسال با مشارکت موزه انقلاب یک فیلم رساندیم اما سال آینده تصمیم داریم که کارهای خوب دیگری را در عرصه شهادت و ایثار به سینمای ایران بیاوریم. در این زمینه با نهادهای گوناگون که علاقمند به کار در حوزه ایثار و شهادت هستند همکاری خواهیم کرد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.