جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳
20:24 |

مجتبی امینی در برنامه شبکه خبر مطرح کرد؛

استقبال خوب از بخش بین الملل فجر ۴۱/ حوزه سینما دارای عقبه تاریخی فرهنگ و هنر غنی است

استقبال خوب از بخش بین الملل فجر ۴۱/ حوزه سینما دارای عقبه تاریخی فرهنگ و هنر غنی است

دبیر چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر می‌گوید بخش بین‌الملل امسال بسیار پویا بود و ما هم انتظار این پویایی را نداشتیم.

مجتبی امینی دبیر چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر با حضور در برنامه «صدا، دوربین، حرکت» شبکه خبر درباره این دوره جشنواره و جزییات برگزاری آن گفت: خدا را شاکریم که به همت خانواده محترم سینما و ستاد چهل‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، چراغ این جشنواره روشن شد.

وی افزود: چراغ سینما همواره روشن بوده است و امسال هم چنین بود. روزهای آخر چهل‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر پرشور و پرنشاط در پردیس سینمایی ملت و همه سینماهای تهران و شهرستان در حال برگزاری است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا از روند برگزاری این دوره جشنواره راضی بوده است یا خیر؟ عنوان کرد: ما نیستیم که باید از جشنواره راضی باشیم، این مردم و سینماگران هستند که باید راضی باشند. جشنواره امسال بسیار سخت بود و مسیر پرپیچ‌وخمی را طی کرد و همه برنامه‌ریزی‌های رسانه‌های معاند دست‌ روی حوزه هنر گذاشتند که امید آفرین است.

دبیر چهل‌ویکمین جشنواره فیلم فجر در ادامه این بحث اضافه کرد: به لطف خدا این اتفاق نیفتاد و جشنواره مردم نهاد مسیر خود را طی کرد. داوران محترم ۱۰ روزی هست درگیر دیدن آثار هستند، امروز کارشان با اتمام می‌رسد و امیدوارم بتوانیم در خدمت اهالی هنر باشیم و فردا همه موارد را اعلام می‌کنیم.

امینی با اشاره به اینکه امسال جنگ تیتر رسانه‌ای است، عنوان کرد: امسال برای کسانی که آرامش مردم ما هدفشان نیست برنامه چیدیم که جشنواره را در آرامش پیش ببریم و به حمدالله موفق بودیم.

دبیر جشنواره درباره ادغام جشنواره ملی و بین‌الملل نیز توضیح داد: سینماگران سال‌هاست تجربه بخش بین‌الملل و ملی را در کنار هم داشتند؛ این روند به مدت شش سال جدا شد و با تدبیر سازمان سینمایی امسال هم جشنواره با یک سال تعطیلی به روال گذشته و با ادغام بخش ملی و بین‌الملل بازگشت.

او با اشاره به اینکه بخش بین‌الملل امسال بسیار پویا بود، عنوان کرد: ما هم انتظار این پویایی را نداشتیم. ۵۷۸ اثری را که رسید، بررسی کردیم و مجموعا ۱۸ اثر وارد رقابت شد. نامزدهای این بخش هم‌ به زودی اعلام خواهد شد.

امینی در ادامه درباره مهمان‌های این دوره جشنواره بین‌الملل عنوان کرد: مهمان‌هایی از کشورهای مختلف از جمله ژاپن، ایتالیا، پرتغال و اسپانیا در بازار فیلم برج میلاد حضور داشتند. همچنین فردا بعد از نمایش آخرین فیلم در پردیس ملت، با حضور بخشی از مهمان‌های خارجی، نشستی با حضور اهالی رسانه برگزار می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همه بزرگان سینما در جشنواره فیلم فجر برنده بوده‌ و جایزه داشته‌اند و ما نباید فراموش کنیم که عقبه تاریخی فرهنگ و هنر غنی در حوزه سینما داشتیم. همچنین نباید به تیترهای غرب استناد کنیم؛ چراکه فضای غبارآلودی که ایجاد شده است به زودی رخت برمی‌بندد.

انتهای پیام/.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.