یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
01:06 |

اتابک نادری در گفتگو با ستاد خبری؛

برای باورپذیر شدن نقش شهید ستاری دغدغه داشتم

برای باورپذیر شدن نقش شهید ستاری دغدغه داشتم

برای بازی در نقش شهید ستاری دغدغه داشتم و برایم مهم بود که بتوانم تصویری باور پذیر از این شهید ارائه دهم.


اتابک نادری بازیگر نقش شهید ستاری در فیلم «هایپاور» در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ستاد خبری چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر در پاسخ به این سوال که برای نزدیک شدن به نقش شهید ستاری چه کارهایی انجام داده است، گفت: زندگینامه و مکتوبات این عزیز را مطالعه کردم و مستندهای تصویری ای که از ایشان وجود داشت را دیدم. دو جلسه یک ساعته با همرزمان شهید ستاری داشتم که یکی از آن‌ها افسری بود که نقشش را آقای فرزاد حسنی بازی کرد.

وی افزود: نمی‌خواهیم در مقوله بازیگری تقلید انجام شود؛ ولی سعی می کنیم تصویری باورپذیر برای مخاطب ارائه دهیم به طوری که منصور ستاری را به عنوان فرمانده‌ای که در عرصه میدان و نه پشت میز تلاش کرد، بپذیرد. امیدوارم که در درجه اول مقبول خدا بوده و روح شهید بزرگوار از ما راضی باشد و در درجه دوم مردم کار را بپسندند.


نادری در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه قبلا یک بار شخصیت شهید ستاری در فیلم «منصور» ارائه شده بود از بازی در این نقش و قیاس شدن با آن به طور مجدد نمی ترسیدید، اظهار داشت: ترس نداشتم؛ ولی یک دغدغه داشتم چون من در فیلم «منصور» نقش آقای رفسنجانی را بازی می کردم برای همین به آقای سرمدی زنگ زدم و گفتم من نقش شهید ستاری را بازی می‌کنم.


وی افزود: ما تا به امروز با شخصیت های مختلف با تعدد چهره ها و تعدد بازی ها مواجه شده ایم؛ مثلا شخصیتی مثل امیرکبیر را چند نفر بازی کردند. شخصیت رضاشاه در آثار سینمایی و تلویزیونی با بازی افراد مختلف به تصویر کشیده شده است. این چالشی است که هر بازیگری که می خواهد شخصیت مطرحی را بازی کند دچار آن می شود. مهم کل داستان و روایت است که بتوانیم با آن شخصیت همزاد پنداری کنیم و همراه شویم.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.