یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
19:36 |

وزیر دادگستری با حضور در خانه جشنواره مطرح کرد؛

سینما می‌تواند در کاهش جرائم مهم باشد/ از آثار هنرمندان حفاظت می‌کنیم

سینما می‌تواند در کاهش جرائم مهم باشد/ از آثار هنرمندان حفاظت می‌کنیم

وزیر دادگستری با حضور در خانه جشنواره بر جایگاه مهم سینما در کاهش جرائم حقوقی در جامعه تاکید کرد.

به گزارش ستاد خبری چهل و یکمین جشنواره بین‌اللملی فیلم فجر، امین‌ حسین رحیمی وزیر دادگستری با حضور در خانه جشنواره (برج میلاد) به تماشای فیلم‌های نهمین روز از جشنواره فیلم فجر نشست.

رحیمی با بیان اینکه با وجود حواشی بسیار، چهل و یکمین جشنواره بین‌اللملی فیلم فجر با کیفیت رضایت‌بخشی در حال برگزاری است، گفت: هنرمندان ما نگاه ویژه‌ای برای مردم دارند. همچنین این جشنواره نماد کار سینماگران ایرانیست.

وی وقوع بسیاری از جرائم در جامعه را ناشی از ضعف اطلاعات حقوقی مردم دانست و افزود: سینما می تواند نقش مهمی در آگاهی ‌بخشی به افراد و پیشگیری از جرائم و تخلفات داشته باشد. البته امروزه منابع مختلفی از جمله فضای مجازی برای انتشار اطلاعات فعالیت می‌کنند اما سطح کار هنر بسیار فراتر و نفوذ آن هم در اذهان بیشتر است. معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه هم در زمینه تولید آثار فاخر برای کاهش تخلفات در جامعه با هنرمندان همکار می‌کند.

وزیر دادگستری با تاکید بر تاثیرگذاری هنر در جامعه اظهار داشت: جشنواره نماد هنر و تشکر از هنرمندان است. خوشبختانه جامعه هنری ایران مورد احترام مردم و مسئولین هستند. یکی دیگر از همکاری‌های قوه قضائیه با هنرمندان، صیانت و حفاظت از آثارشان است؛ قطع به یقین آثار سینمایی دارایی نامشهود هنرمندان تلقی می‌شود که ممکن است مورد تعرض هم قرار بگیرد، ما در حفظ مالکیت فکری این آثار کمک حال هنرمندان هستیم.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.