یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
12:55 |

در ضیافت وزیر فرهنگ با مهمانان خارجی مطرح شد:

قطب‌های تازه‌ای در فضای فرهنگی دنیا شکل گرفته‌است

قطب‌های تازه‌ای در فضای فرهنگی دنیا شکل گرفته‌است

به گزارش ستاد خبری چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر مراسم ضیافت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با فیلمسازان جشنواره و مهمانان خارجی این رویداد در هتل پارسیان آزادی برگزار شد. درابتدای مراسم ضیافت شام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مجتبی امینی دبیر جشنواره ضمن خوش آمد گویی به مهمانان یادی از زلزله خوی کرد و گفت: از مردم و مسئولین که به کمک مردم حادثه دیده خوی رفتند تشکر می‌کنم.
وی سپس به کشورهای ترکیه و سوریه تسلیت گفت و عنوان کرد: ما را درغم خود شریک بدانید. خوشحالیم که در منطقه چراغ جشنواره فجر با حضور مهمانان روشن شد. امروز در اینجا درخدمت هیات‌های انتخاب بخش ملی و بین‌المللی و هیات داوری هستیم. از حضور این هنرمندان تشکر می‌کنم.
وی سپس ضمن خیر‌مقدم به سفرای کشورهای سوریه، چین، روسیه، پاکستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ونزوئلا، یمن و مالزی از صاحبین آثار شرکت کننده در جشنواره‌ به خاطر آثار زیبایشان تشکر کرد.
درپایان با تشکر از محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمدخزاعی رئیس سازمان سینمایی کشور و ستاد برگزاری جشنواره که ۶ماه تلاش شبانه روزی برای برگزاری این جشنواره کردند به سخنان خود پایان داد.
خزاعی نیز در سخنان خود بیان کرد: خوشحالم که در روزهای پایانی چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم در جمع باشکوه شما مهمانان، سفرا و رایزنان و هنرمندان سینمای ملی ایران هستم. امشب را یکی از شبهای پرخاطره سینمای ایران می‌دانم زیرا چهره‌های مطرح سینمای آسیا، منطقه و کشورهای همسایه و خزر در جمع ما هستند. از مدیران سینمای روسیه تا بازیگران مطرح سینمای تونس و کشورهای همسایه در این جمع هستند.
وی بیان کرد: جشنواره بین المللی فیلم فجر امسال بر کشورهای هم‌پیمان خود مانند شانگهای و منطقه متمرکز بوده است و فکر می‌کنیم در اهداف خود موفق بوده ایم. به شخصه تمام فیلم‌های بخش مسابقه را دیده‌ام و به نظرم آثار با کیفیتی نسبت به سالهای گذشته بوده و ارتقا پیدا کردند. به شما فیلمسازان تبریک می‌گویم به خاطر خلق چنین آثار و مضامین انسانی.
رئیس سازمان سینمایی تصریح کرد: در فضای فرهنگی دنیا قطب‌های جدیدی در حال شکل‌گیری است. امیدوارم با همکاری هم بتوانیم به یک قدرت در نظام سینمای دنیا تبدیل شویم از همه شما ممنونم و روزهای خوبی را در ادامه سفر در ایران برای شما آرزومندم.
بعد از این گروه موسیقی سنتی به اجرای ترانه‌های محلی ایرانی پرداختند.
در بخش بعد، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بیان سخنان خود پرداخت. اسماعیلی گفت: خیر مقدم می گویم به مهمانان داخلی و خارجی جشنواره فیلم فجر و امیدوارم که در این ایام که در ایران بودید اوقات خوشی را داشته باشید.
وی بیان کرد: در این ایام که شما مهمانان عزیز در ایران حضور دارید عید بزرگ مردم ایران است. ۴۴ سال پیش مردم ایران با نثار جان‌های عزیز خودشان و با تحمل مشکلات بسیار استقلال و آزادی کشور را به دست آوردند. انقلاب اسلامی ایران یک تحول بزرگ فرهنگی و به عبارت دقیق‌تر تنها انقلاب فرهنگی در سراسر دوره معاصر است. رهبران انقلاب اسلامی ایران از شخصیت های والای فرهنگی جامعه ما بوده و هستند. به واسطه این ذات فرهنگی در انقلاب ایران است که فعالیت‌های فرهنگی و هنری به عنوان پیشران فعالیت‌ها در سراسر کشور مورد توجه است.
وی ادامه داد: اگر به عدد جشنواره فیلم فجر دقت کنیم تقریباً هم سن انقلاب اسلامی ایران است. در جامعه ایرانی فرهنگ و هنر جایگاه برتر را دارد و شخصیت‌های فرهنگی و هنری جزو محبوب‌ترین چهره‌های ایران هستند. من از اینکه شما مهمانان عزیز، هنرمندان و اهالی فرهنگ در این دوره از جشنواره فیلم فجر و بخش بین‌المللی حضور دارید خوشحالم. برای همه شما بهترین اوقات را در ادامه سفر از درگاه خداوند آرزومندم.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.