شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳
01:29 |

وزیر بهداشت در گفتگو با ستاد خبری:

آثار مرتبط با حوزه بهداشت را تماشا کردم/ تلاش برای ساخت فیلم‌های واقعی و مورد نیاز مردم

آثار مرتبط با حوزه بهداشت را تماشا کردم/ تلاش برای ساخت فیلم‌های واقعی و مورد نیاز مردم

بهرام عین‌الهی ضمن حضور در برج میلاد، بر ساخت فیلم‌های متناسب با نیاز مردم تاکید کرد.

به گزارش ستاد خبری چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، بهرام عین‌الهی وزیر بهداشت و درمان کشور که در آخرین شب از بزرگترین رویداد سینمایی کشور در خانه جشنواره به تماشای فیلم «آنها مرا دوست داشتند» نشست، درباره آثار این دوره گفت: خوشبختانه چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر فیلم های متنوعی داشت؛ البته من فقط توانستم فیلم‌های مرتبط با حوزه بهداشت و درمان را تماشا کنم اما آنطور که از حال و هوای جشنواره مشخص بود، این رویداد سینمایی یکی از بهترین دوران خود را سپری کرد.

وی با اشاره به فیلم «کاپیتان» و بحث امیدآفرینی برای بیماران سرطانی در این فیلم افزود: داشتن امید می‌تواند انگیزه بیماران را در مقابله با بیماری افزایش دهد. همچنین فیلم «آنها مرا دوست داشتند» هم نشان داد که ممکن است چه مشکلات ژنتیکی سر راه انسان‌ها قرار بگیرد.

وزیر بهداشت و درمان یکی از اهداف مهم دولت سیزدهم را رفع نازایی در کشور دانست و اظهار داشت: مراکز بسیاری برای درمان نازایی ایجاد شده است. فیلم امشب هم تلاش کرد تا به افراد آگاهی دهد که اگر به دنبال درمان نازایی هستند باید چه مراقبت‌هایی را انجام دهند تا درگیر مشکلات دیگر نشوند.

به گفته وزیر بهداشت فیلم خوب باید مطابق با واقعیت‌ها باشد در اینصورت می‌تواند به یک اثر دوست داشتنی و مردمی تبدیل شود.

وی تاکید کرد: هنرمندان باید بیش از این در جریان مسائل قرار بگیرند. یکی از نیازهای اصلی مردم حوزه سلامت است، بنابراین باید کارگردانان و تهیه‌کنندگان مرتبا با دولت در تماس باشند. این ابتکار دولت سیزدهم بود که اجازه داد هر وزیری همکاری با بخش هنر را در حیطه کاری خود بگنجاند؛ این کار بسیار شایسته‌ایست به شرط آنکه ادامه‌دار باشد و فیلم‌های واقعی و مورد نیاز مردم ساخته شود.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.