دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
01:52 |

وزیر اقتصاد در گفتگو با ستاد خبری مطرح کرد؛

مساعدت تسهیلاتی دولت برای عدم وقفه در ساخت آثار هنری

مساعدت تسهیلاتی دولت برای عدم وقفه در ساخت آثار هنری

خاندوزی وزیر امور اقتصاد و دارایی کشور با حضور در چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر ابراز امیدواری کرد که بتوانیم برای سال آینده در مورد کاستی‌هایی که در مسئله بیمه هنرمندان و سینماگران به صورت خاص وجود دارد از سوی دولت کارهای بهتری انجام دهیم.

به گزارش ستاد خبری چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصاد و دارایی کشور در سالن اصلی برج میلاد به نمایش فیلم «متروپل» ساخته محمدعلی باشه آهنگر نشست.


وی در پاسخ درباره وضعیت معیشتی هنرمندان و اقداماتی که قرار است انجام شود توضیح داد: اقتصاد که دچار فراز و فرود می‌شود و به عامه جامعه فشار وارد می شود؛ حتماً در بخش‌هایی که به شکل پایدار منابع تامین مالی ندارند فشار بیشتر می‌شود. در اثر این فشارها در بخش‌هایی اعم از ساخت فعالیت‌های هنری و تولید آنها و معاش هنرمندانی که به صورت مستمر امکان فعالیت نداشتند دچار اختلال می‌شویم.


سید احسان خاندوزی درباره راه‌حل های مطرح شده برای عرصه تولید محصول و مشکلات معیشتی هنرمندان عنوان کرد: آقای دکتر اسماعیلی، دوستان فارابی و دوستان خانه سینما و انجمن سینمای جوانان تلاش‌های خوبی در این زمینه شروع کرده‌اند. خود ما هم در مورد مساعدت‌های تسهیلاتی برای اینکه ساخت و تولید آثار هنری دچار وقفه نشود و هم در زمینه کمک‌های مالیاتی تلاش کردیم.


وی درپایان با اشاره به تلاش‌های انجام شده اظهار امیدواری کرد: امسال تلاش کردیم که بیشتر از سالهای گذشته مشکلات را حل کنیم، امیدوارم که بتوانیم برای سال آینده در مورد کاستی هایی که در مسئله بیمه هنرمندان و سینماگران به صورت خاص وجود دارد از سوی دولت کارهای بهتری انجام دهیم. انشاءالله به طوری که شان و تراز و شایستگی این جماعت پرفخر و پر اثر و ماندگار است کارهای بهتری از سوی دولت صورت بگیرد.

انتهای پیام/.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.