پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳
13:04 |

آغاز ثبت نام بخش بازار بین الملل جشنواره چهل و دوم فیلم فجر از ۲۰ آذر

آغاز ثبت نام بخش بازار بین الملل جشنواره چهل و دوم فیلم فجر از ۲۰ آذر

ثبت نام بخش بازار چهل و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر از دوشنبه ۲۰ آذر آغاز میشود ‌و تا پایان آذر ماه ادامه خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین المللی فیلم فجر، بیست و پنحمین دوره بازار فیلم جشنواره بین المللی فجر از تاریخ هفده تا بیست و دو بهمن ماه برگزار خواهد شد و میهمانان بازار فیلم از میان خریداران و شرکت‌های توزیع و پخش فیلم ایرانی و خارجی از کشورهای مختلف دنیا در این رویداد حضور خواهند داشت.
خریداران و شرکت‌های توزیع و پخش فیلم می توانند تقاضای خود را به آدرس ایمیل Market@fajriff.com ارسال نمایند.

شرایط و مقررات عمومی بازاربین المللی فیلم ایران به شرح ذیل می باشد:

 ماده ۱: مقدمه
بیست و پنجمین دوره بازار بین‌المللی فیلم و برنامه‌های تلویزیونی ایران، به عنوان یکی از بخش‌های مهم چهل و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر و رویدادی حائز اهمیت در منطقه، از تاریخ ۱۴۰۲.۱۱.۱۷ لغایت ۱۴۰۲.۱۱.۲۲ (۶ فوریه تا ۱۱ فوریه میلادی) در تهران برگزار می‌شود.


 ماده ۲ : اهداف
هدف اصلی بازار فیلم کمک به توسعه و توانمندسازی اقتصاد فرهنگ و هنر با ایجاد محیطی برای معرفی، تبلیغ و توزیع فیلم‌های ایرانی و خارجی با رویکردی اخلاقی و بشردوستانه است. به علاوه، بازار فیلم ایران نگاهی ویژه به آثاری خواهد داشت که در تلاش برای گسترش پیام عدالت طلبی و دفاع از ستمدیدگان همت می گمارند و بر ارزش های اخلاقی و انسانی تاکید می ورزند. این رویداد مهم منطقه ای فضای مناسبی را برای آشنایی و تبادل نظر و ایجاد فرصت‌های همکاری میان تهیه‌کنندگان، پخش‌کنندگان، غرفه داران و فروشندگان فیلم و برنامه‌های تلویزیونی ایران با فعالان صنعت تصویر کشور‌های خارجی فراهم می سازد.


ماده ۳ : ثبت نام شرکت در بازار تنها برای افراد متخصص و حرفه‌ای از جمله تهیه‌کنندگان، توزیع کندگان، سرمایه‌گذاران، سینما داران، خریداران، فروشندگان و نماینده‌های شبکه تلویزیونی، سینمای خانگی، فیلم‌های ویدئویی ورسانه‌های نوین میسر است. بدیهی است موسسات و محصولات قابل عرضه آنها می باید به لحاظ حقوقی دارای مجوز رسمی از مراجع ذیصلاح باشند.


 ماده ۴ : مهلت ثبت نامثبت نام باید از طریق مکاتبه با آدرس ایمیل market@fajriff.com و تا تاریخ ۱۴۰۲.۰۹.۳۰  انجام شود. جشنواره در خصوص حضور افراد و موسساتی که پس از این تاریخ ثبت نام نمایند تعهدی نخواهد داشت.


ماده ۵ : تبلیغات و صحت اطلاعات آدرس و مشخصات ارسالی در نشریات و پایگاه اینترنتی رسمی جشنواره درج خواهد شد. شرکت کنندگان موظفند ضمن حصول اطمینان از اطلاعات ارائه شده،کلیه مشخصات و مدارک مربوطه را تا قبل از ۱۴۰۲.۰۹.۳۰جهت انتشار در کتاب راهنما و تارنمای بازار ارسال نمایند. همچنین از شرکت کنندگانی که مایلند شرکت و محصولاتشان را در کتاب راهنما و پایگاه الکترونیکی تبلیغ کنند دعوت می‌شود درخواست‌های خود را در این خصوص ارسال نمایند. شایان ذکر است موارد ارسالی باید با قوانین و مقررات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطابقت داشته باشد.


 ماده ۶ : شرایط رزرو غرفه هر غرفه دارای فضای تقریبی به ابعاد ۱۰ متر مربع شامل یک دست میز و صندلی، یک مانیتور و یک دستگاه نمایش دی وی دی است. چیدمان غرفه‌ها بر اساس طرح کلی فضای موجود و میزان فعالیت غرفه داران انجام می‌شود. بازار برای جلب رضایت خواسته‌های غرفه داران در چیدمان غرفه‌ها در حد امکان تلاش خواهد نمود. اولویت با شرکت‌های توزیع کننده‌ای است که در ادوار گذشته در بازار حضور داشته‌اند. شایان ذکر است چیدمان و نحوه تخصیص یا واگذاری غرفه ها با برگزار کنندگان است.


 ماده ۷ :طراحی داخلی غرفه هاتوصیه می‌شود شرکت کنندگان برای طراحی و دکورسیون غرفه خود یک روز پیش از شروع بازار اقدام نمایند.غرفه داران می باید هنگام چیدمان داخلی غرفه از هر گونه آسیب به تجهیزات موجود اجتناب ورزند. در صورت بروز هر گونه آسیب، مسئولیت به عهده غرفه دار خواهد بود.. نصب پوسترهای تبلیغاتی خارج از مکان‌هایی که توسط بازار تعیین شده، امکان پذیر نیست.


 ماده ۸ : نمایش در غرفه برای نمایش فیلم ها در محیط غرفه یا اتاق‌های نمایش و جهت جلوگیری از مزاحمت برای سایر غرفه‌ها، استفاده از گوشی الزامی است. همچنین تمامی شرکت کنندگان می باید فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی خود را با زیرنویس انگلیسی ارائه دهند.


 ماده ۹: اداره کردن غرفه بازار فیلم ایران از تاریخ ۱۴۰۲.۱۱.۱۷ لغایت ۱۴۰۲.۱۱.۲۲ از ساعت ۱۵:۰۰ الی ۲۳:۰۰ در تهران برگزارمی‌شود. مهلت تکمیل چیدمان تمامی غرفه ها تا پیش ازشروع بازار و تخلیه غرفه‌ها در روز آخر امکان پذیراست. شایسته حداقل یک نماینده شرکت در ساعت کاری بازار در غرفه حضور داشته باشد. الف)غرفه داران:درج نام شرکت در راهنما و تارنمای بازار به علاوه اختصاص یک غرفه با میز، صندلی، مانیتور و دستگاه نمایش دی وی دی به علاوه کارت بازار
ب‌) خریداران :ثبت نام خریداران (بدون غرفه) با دریافت کارت بازار: ج) آگهی: در راهنمای بازار و یا پایگاه الکترونیک بازار و جشنواره


ماده۱۰:
امکان دسترسی به اینترنت پرسرعت و رایگان برای شرکت کنندگان پیش بینی شده است.


 ماده ۱۱: مسئولیت برگزار کننده و شرکت کننده بازار هیچگونه مسئولیتی در مقابل مفقود شدن وسایل شخصی و یا لوازمی که توسط برگزار کننده در اختیارشرکت کنندگان قرار گرفته را بر عهده ندارد. از غرفه داران انتظار می‌رود تا از وسایل خود مانند : دی وی دی‌ فیلم، لپ تاپ‌ و دیگر لوازم ارزشمند شخصی محافظت نمایند.در صورت عدم رعایت شئونات، قوانین و مقررات بازار توسط شرکت کنندگان، از حضور غرفه دار یا نمایندگان آن به صورت موقت یا دائم در بازار جلوگیری به عمل خواهد آمد.

ماده ۱۲ : نمایش فیلم و برنامه‌های تلویزیونی فیلم هایی که با مقررات و قوانین داخلی و حقوق بین‌المللی مغایرت داشته باشد به صورت خودکار از حضور در بازار حذف و از نمایش آثار و برنامه‌های تلویزیونی بدون مجوز جلوگیری خواهد شد.


چهل و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه سال جاری به دبیری مجتبی امینی برگزار می شود.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.