یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
10:43 |

گفتگو با عوامل فجر 42؛

محسن جسور کارگردان فیلم سینمایی «شکارحلزون»: برآیند سال قبل و رویکرد سال آینده سینما در فجر مشخص می‌شود

محسن جسور کارگردان فیلم سینمایی «شکارحلزون»: برآیند سال قبل و رویکرد سال آینده سینما در فجر مشخص می‌شود

محسن جسور کارگردان فیلم سینمایی شکار حلزون معتقد است جشنواره فیلم فجر رویکرد سال آینده سینمای ایران را مشخص می کند.


به گزارش روابط‌عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، محسن جسور کارگردان فیلم سینمایی «شکار حلزون» در گفتگو با ستاد خبری فجر ۴۲ گفت: از نظر من، جشنواره فیلم فجر، قله فیلمسازهای ایرانی است. فیلمسازان ایرانی، هرچقدر هم که در جشنواره‌های کشورهای دیگر موفق شوند و جایزه بگیرند، به هیچ‌وجه جایشان را جشنواره فجر نخواهد گرفت. به هر حال، برآیند سال قبل و رویکرد سال آینده سینما در این فستیوال مشخص می‌شود.
وی افزود: دوست نویسنده‌ای جمله زیبایی گفته بود که «فیلمسازی که فیلمش در جشنواره فجر حضور ندارد، حتی اگر پر فروش هم باشد، باز هم مسیر ساخت فیلم بعدی برایش آسان نیست.» البته این جمله در ارتباط با مسیر تولیدی فیلمساز است.
این کارگردان خاطر نشان کرد: در جشنواره فجر است که ما با فیلمسازان هم‌رده و هم‌عصر خودمان هم‌کلام و هم‌گروه می‌شویم. به نوعی، صاحب‌نظران و مردم، فیلم را نقد می‌کنند و ما می‌توانیم الگوی هنری خودمان را در بین کارگردانان دیگر پیدا کنیم. همچنین فیلمساز هنر و عقیده‌اش را ترمیم می‌کند. فکر نمی‌کنم در دیگر جشنواره‌ها این اتفاق برای فیلمساز ایرانی بیفتند.
وی تاکید کرد: به عقیده من، هیچ فیلمسازی نمی‌تواند بگوید که آرزوی من حضور در جشنواره فیلم فجر نیست. هر فیلمساز ایرانی، هر چقدر هم که بین‌المللی باشد، حضور در جشنواره فیلم فجر، برایش آرزو، هدف و مهم است.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.