جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
12:23 |

گفتگو با عوامل فجر 42؛

کارگردان فیلم سینمایی «پرواز ۱۷۵»: رسالت جشنوار فجر، بیان دغدغه‌هاست

کارگردان فیلم سینمایی «پرواز ۱۷۵»: رسالت جشنوار فجر، بیان دغدغه‌هاست

محمدحسین حقیقت کارگردان فیلم سینمایی «پرواز ۱۷۵» معتقد است جشنواره فیلم فجر همبستگی بین اهالی هنر را زیاد می‌کند و می‌تواند بستری فراهم کند که دغدغه‌ها بیان شود.

محمدحسین حقیقت کارگردان فیلم سینمایی «پرواز ۱۷۵» که در چهل و دومین دوره از جشنواره بین‌المللی فیلم فجر حضور دارد، درباره آخرین ساخته خود گفت: فیلم «پرواز ۱۷۵» سعی داشت به یکی از مقوله‌های جنگ یعنی شهدای غواص ۱۷۵ تن در قالب شیرین و دلپذیر بپردازد. در واقع این فیلم، در زمان حال می‌گذرد و به طور مستقیم به جنگ ارتباطی ندارد. به اصطلاح یک توپ و تفنگ در روند داستان هم منفجر نمی‌شود.
وی با اشاره به شکل گیری ایده فیلم ذکر کرد: ایده فیلم به دو سال پیش بازمی‌گردد که یکی از دوستان، طرح فیلم کوتاهی برای ما آورد. زمانی که آن طرح را خواندیم، پی بردیم که پتانسیل بالایی برای مطرح کردن دغدغه‌های والایی دارد.
این هنرمند خاطر نشان کرد: یکی از ویژگی‌های «پرواز ۱۷۵»، پرداختن به افرادی است که بعد از جنگ تحمیلی، بخشی از خودشان یا اعضای خانواده‌شان را در آن جا گذاشته‌اند.
حقیقت نظر خود را درباره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر سال کنونی این چنین ابراز کرد: احساس می‌کنم که امسال، جشنواره فیلم فجر به اصل خودش بازگشته و همبستگی و رونق و جمع شدن اهالی هنر را شاهد هستیم. در واقع، خصوصیت اصلی جشنواره فیلم فجر همین است که بستری را فراهم کند تا حرف‌ها و دغدغه بیان شود. همان‌طور که شاهد هستیم، در جشنواره فیلم فجر، افراد با دیدگاه‌ها و سلایق مختلف دغدغه‌هایشان را مطرح می‌کنند.
وی در پایان بیان کرد: امیدوار هستم که سال به سال، رونق این فستیوال هنری بیشتر شود و استعدادهای جوان و دغدغه‌هایی که شاید گاهی پشت در جشنواره مانده‌اند، به داخل بیایند.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.