دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
11:13 |

گفتگو با عوامل فجر 42؛

کارگردان فیلم سینمایی «پرویز خان»:۱۵ مرحله سفر قهرمان در این فیلم وجود دارد

کارگردان فیلم سینمایی «پرویز خان»:۱۵ مرحله سفر قهرمان در این فیلم وجود دارد

علی ثقفی کارگردان که با فیلم «پرویزخان» در چهل و دومین جشنواره بین ‌المللی فیلم فجر حضور دارد، درباره فیلمش گفت: جشنواره فجر به فیلمسازان فیلم اولی این امکان را می‌دهد تا در یک فرصت برابر کنار باتجربه‌ترها و بزرگترها قرار بگیرد.


علی ثقفی در گفت‌وگو با ستاد خبری چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، بیان کرد: فکر می‌کنم جشنواره فیلم فجر برای فیلمسازان فیلم اولی خیلی خوب است زیرا ما فیلم‌های کوتاه و مستند زیادی ساختیم که مهم است کجا عرضه شود و چگونه با مخاطب ارتباط بگیرد. من هم مثل هر فیلمساز دیگری دوست دارم فیلمم دیده شود.
او درباره فیلم‌نامه «پرویز خان» توضیح داد: فیلمنامه این فیلم را کلاسیک نوشتم و ۱۵ مرحله سفر قهرمان به صورت کامل در این فیلم وجود دارد که به چالش سخت در زندگی‌اش دعوت می‌شود و این چالش‌ها و انتخاب‌ها سخت و سخت‌تر می‌شوند، تا جایی که باید انتخاب نهایی زندگی خود را انجام دهد و همان‌جا مشخص می‌شود، پرویز دهداری چه کسی است و پشت ظاهر او چه چیزی پنهان است.
این کارگردان فیلم اولی افزود: من در ساخت این فیلم با دو چالش مواجه بودم، یکی آنکه بازیگر آن باید شبیه به پرویز بود و دیگری باید از بازیگر استفاده می‌شد. من دوست داشتم بازتاب سرشت و واقعیت این آدم برای مخاطب برملا شود و این امر نیازمند یک بازیگر شش دانگ بود.
ثقفی با بیان اینکه دوست داشتم نگاه شخصیت فیلم به دنیا را کشف کنم و متوجه شوم با مسائل چطور برخورد می‌کرده است، گفت: منش زیست این شخصیت برایم مهم بود به همین دلیل در تحقیقاتم به دنبال آن بودم.
او اعلام کرد: سعی کردم «پرویزخان» فیلمی باشد که با سطوح مختلف جامعه ارتباط برقرار کند و این فیلم اصلا برای مخاطب خاص ساخته نشده است. سعی کردم  فاکتورهایی که مخاطب از یک فیلم طلب می‌کند را در نظر بگیرم. 
فیلم سینمایی «پرویز خان» به نویسندگی و کارگردانی علی ثقفی و تهیه کنندگی عطا پناهی با حضور سعید پورصمیمی در نقش پرویز دهداری (یکی از متفاوت‌ترین مربیان بزرگ تیم ملی فوتبال ایران) فیلمبرداری شده که محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج است.
انتهای پیام

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.