یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
11:54 |

گفتگو با عوامل فجر 42؛

خیرالله تقیانی پور: «قلب رقه» عاشقانه‌ای در دل یک التهاب است

خیرالله تقیانی پور: «قلب رقه» عاشقانه‌ای در دل یک التهاب است

کارگردان فیلم سینمایی «قلب رقه» که اولین حضورش را در جشنواره فیلم فجر تجربه می‌کند، گفت: سابقا جشنواره فجر را با تئاتر تجربه کرده بودم و بعد از حضور چند دوره در جشنواره تئاتر فجر تصمیم گرفتم اگر قرار باشد کاری تولید کنم، این بار در جشنواره فیلم فجر باشد.

خیرالله تقیانی پور در گفت‌وگو با ستاد خبری چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فجر با بیان اینکه اساسا از موقعیت‌های متناقض استقبال می‌کنم، اعلام کرد: در دل یک جنگ، جنایت و خشونت عاشقانه‌ای رخ می‌دهد و همین سوژه نظر من را برای نوشتن طرح اولیه «قلب رقه» جلب کرد؛ شمه‌ای که در سریال‌ها وکارهای قبلی هم در نظر می‌گرفتم.
او با بیان اینکه نفر اول و آخری که برای نقش فیلمم با آن صحبت کردم شهرام حقیقت دوست بود، افزود: سابقه‌ همکاری‌ام با شهرام حقیقت دوست از تئاتر شروع شد و سال ۹۶ یک نمایش را در سالن اصلی تئاتر شهر شروع کردیم و از آن همکاری لذت بردم و زمانی که ایده فیلم «قلب رقه» شکل گرفت آن را با شهرام در میان گذاشتم  و استقبال کرد.
این کارگردان درباره چگونگی انتخاب کشور سوریه به عنوان لوکیشن فیلمش توضیح داد: کل ایران را گشتیم و چند لوکیشن مد نظر داشتیم اما فکر نمی‌کنم حجم خرابی که در فیلم لازم داشتم را می‌شد  در هیچ کشور دیگری به جز عراق و سوریه پیدا کنیم، بنابراین ترجیح دادیم به سوریه سفر کنیم.
«قلب رِقه» به عنوان محصول مشترک بنیاد سینمایی فارابی و بنیاد رسانه‌ای بیان در جشنواره فیلم فجر روی پرده می‌رود و شهرام حقیقت دوست، فرهاد قائمیان، محمدرضا شریفی‌نیا، هدایت هاشمی، عبدالرضا نصاری، مصطفی ساسانی و شادی مختاری بازیگران اصلی این فیلم سینمایی هستند.
انتهای پیام

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.