دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
13:48 |

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد:

فجر ۴۲ در جایگاهی است که مورد مطالبه و آرزوی اهالی فرهنگ و هنر بود

فجر ۴۲ در جایگاهی است که مورد مطالبه و آرزوی اهالی فرهنگ و هنر بود

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد که انشالله این دوره از جشنواره فجر که بهار سینمای ایران است، پررونق، باشکوه و باعظمت تر از همه گذشته، آینده بسیار خوبی را برای سینمای ما رقم بزند.

به گزارش ستاد خبری چهل و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر، روز چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه افتتاحیه چهل و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر در تالار وحدت برگزار شد.

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این برنامه و در جمع خبرنگاران گفت: در ابتدا فرا رسیدن فجر انقلاب اسلامی را تبریک و تهنیت عرض می کنم. خداراشکر جشنواره چهل و دوم در نقطه ای قرار گرفته است که سالیانی بود، مورد مطالبه و آرزوی اهالی فرهنگ و هنر بود. کیفیت، کمیت و تنوع کارها از گونه های مختلف در فضای این دوره از جشنواره حضور دارند.

وی ادامه داد: ما ۱۰ کارگردان و تهیه کننده کار اولی داریم که مایه مباهات ما هستند و در کنار بزرگان و پیشکسوتان همه و همه در کنار هم یک جشنواره کم نظیر را برای سینما در سالی که سینمای ایران روزهای پررونقی را پشت سر گذاشته رقم می زنیم. در همین جا، جا دارد از همه اهالی فرهنگ و هنر و از اهالی سینما و از بزرگان و پیشکسوتان برای حضور معنادار خود در جشنواره چهل و دوم تشکر کنم. انشالله این جشنواره یک سکوی پرتاب و پرشی برای اوج گیری تولید محتوای فاخر متناسب با همه اقتضائات زیست بوم فرهنگی ایران اسلامی ما باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: الحمدالله این اتفاق دارد رخ می دهد و سینمای ما سینمای اخلاق، امید و آگاهی است. فیلم هایی که امروز در جشنواره آماده نمایش هستند، عمدتا این سویه ها را رعایت کردند و این مهم ترین دستاورد سینمای ایران است. انشالله این فجر که بهار سینمای ایران است، پررونق، باشکوه و باعظمت تر از همه گذشته، آینده بسیار خوبی را برای سینمای ما رقم بزند.

محمد مهدی اسماعیلی در پایان گفت: الحمدالله در این افتتاحیه هم همه چیز خیلی خوب بود. افتتاحیه خوبی بود و این سنت خوب را دوستان ما احیا کردند و به امید خدا به همین شکل کارهای خوب و ارزنده ای داشته باشیم.

انتهای پیام/

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.