یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
02:30 |

تولد مجهزترین پردیس سینمایی بخش خصوصی اراک همزمان با جشنواره فیلم فجر

تولد مجهزترین پردیس سینمایی بخش خصوصی اراک همزمان با جشنواره فیلم فجر

سرپرست اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: با آغاز چهل و دومین جشنواره فیلم فجر، ۱۶ فیلم در اراک اکران خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، حسین محمودی فر اعلام‌کرد: ۱۶ فیلم منتخب جشنواره چهل و دوم فیلم فجر از ۱۶ بهمن با موضوعات مختلف، دفاع مقدس، کودک و نوجوان، طنز و اجتماعی در اراک اکران خواهد شد.
وی بیان کرد: در جشنواره امسال از ظرفیت سالن های مجهز پردیس سینمایی پروین اعتصامی مجتمع تفریحی و سیاحتی هتل امیر کبیر اراک که اخیرا افتتاح شده است برای نمایش سه فیلم در روز استفاده خواهد شد. محمودی فر ضمن قدردانی از توجه سازمان سینمایی کشور به مرتفع نمودن مشکلات حوزه سینما در استان ها یادآور شد: پردیس سینمایی پروین اعتصامی اراک در هفته گذشته با حضور محمد خزائی رئیس سازمان سینمایی کشور با امکانات و تجهیزات کامل و با ظرفیت بیش از ۵۰۰ صندلی در راستای ارائه خدمات مطلوب تر به شهروندان رسما افتتاح و شروع به کار کرده است.
سرپرست اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود ۲۴ هزار نفر از فیلم‌های فجر در اراک دیدن کنند، گفت: دستورالعملی برای نمایش فیلم‌های فجر در شهرستان‌های استان وجود ندارد، اما می‌توان از ظرفیت سایر سینماها استفاده کرد.

حسین محمودی فر با اشاره به اینکه عدالت محوری در حوزه فرهنگ جزو برنامه های اولویت دار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است گفت: افتتاح و تجهیز پردیس های سینمایی در سطح کشور نشان از اهتمام ویژه مدیران سینمایی دولت مردمی سیزدهم به بحث عدالت محوری در امکانات فرهنگی دارد.
وی خاطر نشان کرد: طی سالهای اخیر به دلیل مشکلات مختلف شاهد تعطیلی و غیر فعال شدن برخی سینماهای استان بودیم.
محمودی فر با بیان اینکه صنعت سینما در توسعه فرهنگ جامعه از اهمیت و جایگاه بالایی برخوردار است، افزود: افتتاح سالن ها و پردیس های سینمایی در سطح کشور و در مدت دو سال گذشته نشان از این دارد که توسعه فرهنگی کشور با آهنگ و سرعت بیشتری در حال انجام است.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.