شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳
02:31 |

کرمان در انتظار استقبال از ” سیمرغ”

کرمان در انتظار استقبال از ” سیمرغ”

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان از فراهم شدن امکان اکران فیلم‌های راه یافته به بخش‌های مختلف چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در استان کرمان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی چهل و دومین جشنواره فیلم فجر، محسن روحی، در تشریح این خبر افزود: این اقدام در راستای توسعه و تحقق عدالت فرهنگی، ایجاد روحیه نشاط و شادابی و با هدف آشتی مردم با سینما همزمان با چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، همچون سالهای گذشته و به همت سازمان امور سینمایی و سمعی بصری کشور محقق شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان برگزاری جشنواره فیلم فجر در کرمان را فرصت مناسبی برای مردم فرهنگ دوست کرمان برای تماشای جدیدترین تولیدات سینمایی کشور دانست و اظهار کرد: متاسفانه به دلیل شرایط فنی و اقتضائات مختص این هنر و همچنین محدودیت‌های عرضه فیلم در کشور، در بسیاری موارد آثار تولیدی امکان نمایش در همه استانها را نمی‌یابند و برگزاری جشنواره سبب می‌شود این امکان به صورت یکپارچه در همه نقاط کشور به ویژه کرمان که ظرفیت‌های سینمایی و انسانی بالایی دارد به وجود آید.

وی با بیان اینکه با برگزاری جشنواره فیلم فجر در کرمان هنرمندان استان از آخرین دستاوردهای سینما در بُعد فنی و محتوایی آگاه می‌شوند، خاطر نشان کرد: هنرمندان استان می‌توانند در فضایی تخصصی و در عین حال صمیمی ایده‌ها و اندیشه‌های خود و فیلم سازان را مورد تحلیل و بررسی قرار دهند.

روحی جشنواره فیلم فجر را یک رویداد فراگیر که همه اقشار جامعه را در بر می‌گیرد دانست و تصریح کرد: سینما می‌تواند خانواده‌ها، گروه‌ها، افراد و کارکنان را در کنار هم جمع کند و لذت تجربه‌ای هنری و جمعی را برای آنها ممکن سازد، لذا امیدواریم مدیران استان با حضور خود و کارکنان چنین فرصتی را برای خانواده‌ها فراهم کنند.

وی از برگزاری جشنواره فیلم فجر از ۱۶ تا ۲۳ بهمن‌ماه در سینماهای آسیا و شهر تماشا کرمان خبر داد و افزود: از مجموع فیلم‌ها ۲۲ عنوان فیلم به بخش سودای سیمرغ، ۱۲ عنوان فیلم به بخش نگاه نو و ۴ فیلم به بخش پویانمایی راه یافته‌اند و به زودی جدول نهایی فیلم‌ها در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

لازم به ذکر است، تهیه بلیط تنها از طریق سامانه آی تیک، ایران تیک، سینما تیکت و گیشه هفت امکان پذیر است.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.