دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
12:25 |

دبیر چهل و دومین جشنواره فیلم فجر

سینمای ایران، پرواز سیمرغ را چشم‌انتظار است

سینمای ایران، پرواز سیمرغ را چشم‌انتظار است

متن پیام مجتبی امینی دبیر چهل و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر برای این دوره از جشنواره منتشر شد.

متن پیام به شرح زیر است:

هوالمصور
سینمای ایران، پرواز سیمرغ را چشم‌انتظار است
خداوند متعال را شاکرم که در چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، توفیق خدمتگزاری یافتم. آنچه در این رویداد عظیم ملی و در این دوره قابل توجه و تماشایی است، ظهور نسلی تازه از سینماگران است که آینده حیات این سینما را تضمین می‌کنند، نسل نوجوی امروز، با درخشش در جشنواره چهل و دوم، حضور خود را به رخ می‌کشند و به نظر می‌رسد که در مناسبات سینمای ایران در آینده نزدیک، تعیین کننده هستند.
جشنواره فیلم فجر، میراثی مبارک است که با جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی همزمان شده، امسال و در چهل و ششمین سالروز یادآوری آن حماسه‌ها و ظفرمندی‌ها، تماشای آثاری درباره قهرمانان دفاع مقدس، به جشنواره، معنایی مضاعف داده است. سیاست‌های فرهنگی دولت سیزدهم، مبنی بر گسترش عدالت نمایشی و تکریم خانواده سینمای ایران، توجه به نمایش تصویرِ ایرانِ امروز در آثار و تمرکز بر امید و پرهیز از سیاهنمایی، در این دوره جشنواره نمودی آشکار یافته است. نوید می‌دهم که چهل و دومین جشنواره فیلم فجر، شروعی تازه برای سینمای پرفروغ ایران و سینماگرانش باشد، سینمای ایران همچون سروی سربلند، به آسمان چشم دوخته و پرواز سیمرغ را چشم انتظار است. بخش بین‌الملل با نمایش آثاری متنوع و با حضور مهمانانی از کشورهای مختلف، و برپایی بازار فیلم، مکمل فضایی است که در بخش ملی ایجاد شده است.

در این جشن فرهنگی و ضیافت سراسر رویا و نور، یاد و خاطره شهدای مظلوم غزه، هموطنان شهید حادثه تروریستی کرمان و مردم قهرمان فلسطین را گرامی می‌داریم که انقلاب اسلامی، پاسخی به فریاد همه مظلومان تاریخ است.

مجتبی امینی
دبیر جشنواره

    متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

    لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.