جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳
12:49 |

🔰در آیین بهره‌برداری از سینما کیو خرم‌آباد عنوان شد؛

اکران فیلم‌های جشنواره فجر در سه سینمای لرستان

اکران فیلم‌های جشنواره فجر در سه سینمای لرستان


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: ۱۶ فیلم جشنواره فجر از ۱۶ بهمن ماه در سینماهای کیو و استقلال خرم‌آباد و فلسطین بروجرد اکران می‌شود.

به گزارش روابط عمومی چهل و دومین‌جشنواره فیلم‌فجر، اعظم روانشاد روز شنبه در آیین بهره‌برداری از سینما کیو خرم‌آباد که با استقبال شهروندان همراه بود؛ گفت: در راستای سیاست های عدالت محور فرهنگی در دولت سیزدهم  و عزم راسخ سازمان سینمابی در  جهاد ملی سینماسازی، سینما کیو خرم‌‌آباد برای شهروندان به بهره‌برداری رسید.

روانشاد با بیان اینکه استان لرستان سرشار از منابع غنی و استعدادهای فرهنگی است، افزود: لازمه بروز این استعدادها توسعه زیرساخت‌های فرهنگی است که این امر با حم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه افتتاح سینما نقطه عطفی در فعالیت‌های سینمایی و هنری استان است، افزود: طی سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ ذیل برنامه‌های عدالت گرایانه فرهنگی، چندین دوره آموزش رایگان هنر در دوازده رشته هنری برگزار شد که تامین هزینه‌های آن از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود‌.
وی با بیان اینکه جامعه در آثار سینمایی بازنمایی می‌شود، افزود: در واقع سینما به عنوان یک هنر چون ریشه در واقعیت‌ها دارد به صورت یک آیینه، شناخت عادلانه و ناعادلانه را از جامعه به مخاطب نشان می‌دهد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با بیان اینکه سینما به عنوان یک نهاد اجتماعی باعث کلیشه‌سازی و طبیعی‌سازی می‌شود، افزود: نتیجه توسعه سینماها فرهنگ‌سازی در جامعه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: ارتقا سطح کیفی آثار سینمایی تاثیر بسزایی در رشد ابعاد فکری، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی دارد.

وی با اشاره به اینکه تلاش خواهیم کرد که هنرمندان در همه رشته‌های هنری روند رو به توسعه‌ای را داشته باشند، افزود: شکست انحصار در همه حوزه‌ها در حال اجرایی شدن است.

روانشاد با اشاره به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در ایجاد سینما کیو در خرم‌آباد گفت: این سینما با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسیده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به اینکه ظرفیت سینما کیو خرم‌‌آباد ۳۸۰ صندلی است، گفت: از بروزترین تجهیزات سمعی و بصری  در این سینما استفاده شده است.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.