جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳
01:29 |

خیرالله تقیانی پور مطرح کرد:

«قلب رقه» یک درام عاشقانه در بستر خشونت و وحشت

«قلب رقه» یک درام عاشقانه در بستر خشونت و وحشت

خیرالله تقیانی‌پور معتقد است «قلب رقه» به قلب مردم خواهد نشست چرا که اساسا مردم قصه‌های عاشقانه را دوست دارند.

به گزارش ستاد خبری چهل و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر، خیرالله تقیانی‌پور کارگردان فیلم سینمایی «قلب رقه» در پاسخ به این پرسش که مردم با سریال «نجلا» ارتباط برقرار کردند، به نظر شما این فیلم هم با استقبال مخاطبان مواجه شد خواهد شد یا نه؟ گفت: فکر می‌کنم «قلب رقه» هم به قلب مردم خواهد نشست. اساسا مردم قصه‌های عاشقانه را دوست دارند و «قلب رقه» هم یک درام عاشقانه در بستر خشونت و وحشت است.

او درباره بازخوردهایی که تاکنون از فیلم «قلب رقه» دریافت کرده است، بیان کرد: متاسفانه تا همین دیروز که درگیر پس‌ تولید کار بودیم موفق نشدم فیلم را در سینمای مردمی ببینم، اما دوستانی که فیلم را دیدند در فضای مجازی ابراز لطف و محبت کردند و به امید خدا از فردا فیلم را در سینماهای مردمی می‌بینم.

این کارگردان درباره انتخاب شادی مختاری به عنوان بازیگر زن فیلم سینمایی «قلب رقه» گفت: این بازیگر به زبان عربی مسلط بود و ما نیاز داشتیم که بازیگر زن در فیلم به لهجه سوری و لبنانی تسلط داشته باشد، به همین دلیل با کمک دوستان لهجه او به آنچه که ما می‌خواستیم نزدیک شد.

او همچنین درباره فیلمبرداری این فیلم بیان کرد: نزدیک به ۲۰ جلسه‌ فیلم در تهران، بخشی از آن در کاشان و چابهار و حدود ۴۰ جلسه آن در سوریه فیلمبرداری شده است.

خیرالله تقیانی پور در پایان گفت: برای اولین بار است که در جشنواره فیلم شرکت می‌کنم و سابقا در جشنواره‌های تئاتر شرکت کرده‌ام، درباره شانس دریافت سیمرغ هم باید دید سلیقه داوران چیست. من از فیلم خودم و بابت همه عناصر آن از طراحی صحنه گرفته تا طراحی لباس راضی هستم ولی باید دید سلیقه داوران چیست.

در فیلم «قلب رقه» شهرام حقیقت دوست، شادی مختاری، عبدالرضا نصاری، فرهاد قائمیان، هدایت هاشمی، محمدرضا شریفی‌نیا، مصطفی ساسانی، عامر علی و مهدی شیخ عیسی ایفای نقش کردند.

انتهای فیلم/.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.