شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳
23:52 |

سودابه بیضایی مطرح کرد:

هدف «میرو» ارتباط با قلب مخاطب است

هدف «میرو» ارتباط با قلب مخاطب است

سودابه بیضایی که نقش یک زن بلوچ را در فیلم «میرو» بازی کرده است درباره چالش‌های خود توضیح داد.

به گزارش ستاد خبری چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، سودابه بیضایی بازیگر فیلم «میرو» درباره چالش‌های بازی در نقش یک زن بلوچ گفت: من اهل شیراز هستم و برای رسیدن به نقش یک زن بلوچ مسیر سختی را داشتم، جز فراگیری لهجه بلوچی، زبان بدن و فرهنگ و نوع زیست، مجموعه‌ای از عوامل بود که باید به آن‌ها توجه می کردیم تا نقش باورپذیر شود.

وی افزود: من تا قبل از کلید خوردن این فیلم، فقط یک بار به سیستان و بلوچستان سفر کرده بودم و شناخت زیادی از این منطقه و فرهنگ و لهجه و زیست مردم آنجا نداشتم و چیزی که چند روز قبل از فیلمبرداری برای رسیدن به نقش به من کمک زیادی کرد؛ مشاهده‌گری بود. من تا زمان بود و می‌‌توانستم در بازار و شهر و بین آدم‌ها چرخیدم و نگاه کردم و این توجه و نگاه در پیدا کردن جزئیاتی که باید در نقش خود لحاظ می‌کردم، بسیار کمک‌کننده بود.

سودابه بیضایی در پایان و در پاسخ به اینکه جایگاه این فیلم را در رقابت سودای سیمرغ چگونه می‌بیند، بیان کرد: در مورد گرفتن سیمرغ توسط این فیلم نمی‌توانم نظر قطعی دهم و باید داوران نظر بدهند، ولی مهم این است که فیلم «میرو» بتواند با قلب مخاطب ارتباط برقرار کند. به نظر من اگر این اتفاق بیفتد، یعنی این فیلم مسیر خودش را درست طی کرده است.

انتهای پیام/.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.