جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳
16:16 |

علی طاهرفر بیان کرد:

«آپاراتچی» هنری برخاسته از دل مردم دهه ۶۰ است

«آپاراتچی» هنری برخاسته از دل مردم دهه ۶۰ است

علی طاهرفر کارگردان فیلم «آپاراتچی»‌ معتقد است این فیلم هنری برخاسته از دل مردم در دهه ۶۰ است و روایت هنر انقلابی و مردمی که سال‌هاست به فراموشی سپرده شده در آن روایت می‌شود.

به گزارش ستاد خبری چهل و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر، علی طاهرفر کارگردان فیلم «آپاراتچی» درباره روند ساخت و داستان این فیلم گفت: «آپاراتچی» هنری برخاسته از دل مردم در دهه ۶۰ است و ماجرای یک نقاش ساده ساختمان عاشق سینما را روایت می‌کند که می‌خواهد به رویایش برسد و در این راه مسیری قهرمانانه را طی می‌کند.

وی در ادامه افزود: شهر تبریز به عنوان جغرافیای فیلم و داستان، روایت هنر انقلابی و مردمی که سال‌هاست به فراموشی سپرده شده اند و استفاده از بازیگران با استعداد و غیر چهره و باور قلبی ام نسبت به  پتانسیل‌های نامکشوف سینمای ایران در تبریز، دلایلی است که من را بر آن داشت تا «آپاراتچی» را بسازم.

علی طاهرفر درباره استفاده و انتخاب بازیگران در آپاراتچی توضیح داد: من قصد داشتم بعد از سال‌ها لهجه شیرین آذری در فارسی را در این فیلم به ارمغان بیاورم، لهجه‌ای که به نام علامه جعفری‌ها شیرین و خاطرانگیز بود و متاسفانه در مسیر سینما و تلویزیون با استهزایی ناخواسته مواجه بوده است. بنابراین اصرار ما این بود، هسته مرکزی بازیگرانمان لهجه شیرین آذری داشته باشند و به ترکیب رویایی از بازیگران رسیدیم.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.