دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
16:24 |

انسیه شاه‌حسینی عنوان کرد:

عوامل «دست ناپیدا» شرایط جنگ را تجربه کرده‌ بودند

عوامل «دست ناپیدا» شرایط جنگ را تجربه کرده‌ بودند

انسیه شاه‌حسینی کارگردان فیلم سینمایی «دست ناپیدا» گفت که به دلیل مستند بودن پایه داستان این فیلم از عوامل بومی استفاده کرده است.

به گزارش ستاد خبری چهل‌ودومین جشنواره فیلم فجر، انسیه شاه‌حسینی کارگردان فیلم سینمایی «دست ناپیدا» که در چهل‌ودومین جشنواره فیلم فجر حضور دارد، عنوان کرد: من خودم حضور در فضای جنگ را تجربه کرده‌ام وهمیشه دلم می‌خواست که به داستان این زنانی بپردازم که پشت جبهه فعالیت می‌کردند.

او ادامه داد: مقام معظم رهبری هم در چند سال اخیر تاکید داشتند که به فعالیت زنان پشت جبهه بپردازیم. بنابراین احساس کردم که اکنون زمان ساخت این فیلم است. به دل کارون زدیم و نتیجه را هم که امسال در جشنواره مشاهده می‌کنید.

این کارگردان درباره دلیل استفاده از عوامل بومی در این فیلم گفت: من هرکجا که کار می‌کنم دوست دارم برای ساخت فیلم از عوامل همانجا استفاده کنم. در فیلم «دست ناپیدا» به دلیل اینکه پایه داستان مستند بود، سراغ این افراد رفتیم. برخی از این افراد اقوامشان مانند مادربزرگ، مادر، خاله و… جزو همین زنان رخت‌شور بودند، بنابراین با این مقوله آشنا بودند. به همین دلیل علاقه داشتم از همین افراد در فیلم کمک بگیرم.

شاه‌حسینی در پایان تصریح کرد: من آثار زیادی در رابطه با جنگ داشته ام و خودم نیز در آن دوران حضور داشتم بنابراین می‌دانم که درباره چه کسانی حرف می‌زنم و آن‌ها چه سختی‌هایی کشیده‌اند. درنتیجه در هر شرایطی که کار می‌کنم، احساس می‌کنم مقابل رنجی که آن‌ها در زمان جنگ برده اند، کاری نکرده‌ام.

معصومه بافنده، نسرین احمدخانی، اعظم سادات موسوی، زیبا عسکری بازیگران این فیلم هستند و سید سعید سیدزاده تهیه‌کنندگی کار را برعهده داشته است.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.