جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳
12:53 |

پرواز سیمرغ ها بر فراز شهر باران

پرواز سیمرغ ها بر فراز شهر باران

مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان گیلان از اکران همزمان ۱۶ فیلم  چهل و دومین جشنواره فیلم فجر در رشت خبر داد.

امیرحسین طاهری در گفت‌وگو با روابط عمومی چهل و دومین جشنواره فیلم فجر اظهار داشت: ۱۶ فیلم در اکران همزمان جشنواره فیلم فجر در رشت اکران می‌شود.
وی در ادامه از این جشنواره به عنوان بزرگترین و مهم‌ترین جشنواره سینمایی ایران یاد کرد که زمینه بروز و ظهور استعدادهای جوان و جدید در کنار بهره‌گیری از تجربه پیشکسوتان را فراهم می‌کند.
طاهری با بیان اینکه در دوره قبلی اکران همزمان فیلم‌های جشنواره، شاهد بازخوردها و استقبال گسترده گیلانیان به ویژه جوانان بوده‌ایم، تصریح کرد: این بازخوردها سبب شده تا با نزدیک شدن به ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر، تلاش کنیم تا شرایط خوبی را برای اکران فیلم‌های جشنواره برای شهروندان گیلانی فراهم کنیم.
این مقام‌مسئول با اشاره به اینکه در سال‌های نه‌چندان دور، مردم ایران به‌ویژه گیلانیان هنرمند و هنردوست برای دیدن فیلم‌های جشنواره به اجبار باید به تهران سفر می‌کردند، افزود: خوشبختانه هم اکنون با اعمال سیاست های عدالت محور فرهنگی در سازمان سینمایی و تصمیم متولیان برگزاری  جشنواره، تعدادی از فیلم‌ها به‌صورت همزمان با جشنواره مرکزی در سراسر استان‌های کشور اکران می‌شود.
 
طاهری خاطر نشان کرد: سینماهای ۲۲ بهمن و سپیدرود رشت از ۱۶ تا ۲۲ بهمن‌ماه، میزبان اکران همزمان چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر هستند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی گیلان با دعوت از علاقمندان به هنر هفتم، یادآور شد که سینماهای یادشده در ساعت‌های عصر، فیلم‌های منتخب جشنواره را به نمایش می‌گذارند.
طاهری سینمای ایران را سینمایی شریف و اخلاق مدار خواند و اظهار امیدواری کرد که جشنواره‌ای کم نظیر برای سینمای ایران در سالی که سینما روزهای پررونقی را پشت سر گذاشته، رقم بخورد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.