دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
01:02 |

تهیه‌کننده «رویاشهر» بیان کرد:

انیمیشن ظرفیت خوبی برای صادرات دارد

انیمیشن ظرفیت خوبی برای صادرات دارد

مصطفی حسن آبادی تهیه‌کننده انیمیشن «رویاشهر» گفت صنعت انیمیشن و صادر کردن به کشورهای دیگر بسیار مهم است و همچنین در جدول فروش، این حوزه، پس از فیلم‌های کمدی، قرار دارد.

به گزارش ستاد خبری چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، مصطفی حسن‌آبادی تهیه‌کننده پویانمایی «رویاشهر» به کارگردانی محسن عنایتی درباره این اثر هنری گفت: شاید تعداد کشورهایی که به طور مداوم انیمیشن تولید می‌کنند کمتر ۱۰ کشور باشد. در کشور ما هم این اتفاق مهم در حال ظهور است و گروه‌های جوانی به صورت خودجوش شروع به تولید کار کرده‌اند. این گروه‌های جوان در استان‌های مختلف مانند کاشان، مشهد، کرمان و تهران در حال فعالیت هستند.

وی افزود: ما می‌توانیم از پتانسیل‌های بالای این گروه‌ها استفاده کنیم. انیمیشن ظرفیت خوبی برای صادر کردن به کشورهای مختلف دارد و از این طریق می‌توان آیین و رسوم ایرانی را در این آثار به خوبی نشان داد. اگر متولیان این حوزه نگاهی این چنینی به حوزه انیمیشن داشته باشند، بی‌شک شاهد رشد صنعت انیمیشن‌ خواهیم بود و دیگر چالش مهاجرت بچه‌های این حوزه را نخواهیم داشت. امیدوار هستم که به این موضوع مهم توجه شود.

این تهیه‌کننده درباره فروش آثار حوزه پویانمایی تاکید کرد: باید توجه کنیم که انیمیشن «بچه زرنگ» بسیار خوب فروخت و حدود ۲ میلیون مخاطب داشت. همچنین در جدول پرفروش‌ترین‌ها، پس از فیلم‌های کمدی، انیمیشن‌ قرار دارد. با این حال، اگر نگاهی به سانس‌های انیمیشن‌های پرفروش مانند «بچه زرنگ» بیندازیم، می‌بینیم که ساعت‌های بدی در روز به اکران آن‌ها اختصاص داده شده است.

وی ادامه داد: باتوجه به این که کودکان با والدین برای تماشای انیمیشن‌ها می‌روند، بهتر است به ساعت سانس‌ها توجه شود تا فروش خوبی هم به دنبال داشته باشند. ضمن آن که در کشور ما ثابت شده که تولید انیمیشن ادامه دارد و اکنون ۴ اثر در جشنواره فیلم فجر حضور دارد. این اتفاق، هم منجر به دیده شدن آثار می‌شود و هم مخاطب جدید وارد سینما می‌کند. همچنین یکی از نکات مهم، تسهیل اکران‌های بین‌المللی انیمیشن‌های ایرانی است.

حسن‌آبادی در پایان ذکر کرد: هر چه انیمیشن‌های ایرانی بیشتر دیده شوند، به نفع صنعت پویانمایی ایرانی است. ما هم سعی کردیم در «رویا‌شهر» پارامترهایی را اضافه کنیم تا بتواند نظر مخاطب را جلب کند و اکران خوبی هم داشته باشد.

انتهای پیام/.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.