جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳
20:05 |

سیاوش امین‌پور گفت:

باید دست فیلم اولی‌ها را گرفت

باید دست فیلم اولی‌ها را گرفت

سیاوش امین‌پور تهیه‌کننده فیلم سینمایی «نپتون» معتقد است که باید دست کارگردانان فیلم اولی را گرفت و به فیلمسازان جوان میدان داد.

به گزارش ستاد خبری چهل و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر، فیلم سینمایی «نپتون» به کارگردانی محمدابراهیم غفاریان در چهل و دومین دوره از این جشنواره حضور دارد. سیاوش امین‌پور تهیه‌کننده این فیلم سینمایی درباره نخستین تجربه تهیه‌کنندگی خود توضیح داد: زمانی که سرمایه‌گذار بودم همزمان کار مجری طرح هم انجام می‌دادم. از همان زمان سعی کردم تا کار تهیه‌کنندگی را یاد بگیرم. «نپتون» نخستین کار تهیه‌‌کنندگی من است. البته فیلم دیگری هم تهیه‌ کرده‌ام منتها هنوز پروانه نگرفته است.

وی با اشاره به کار کردن با کارگردان فیلم اولی افزود: شاید خیلی از دوستان دیگر راغب نباشد تا با کارگردانان فیلم اولی همکاری یا روی آثارشان سرمایه‌گذاری کنند. به اعتقاد من، باید دست کارگردانان فیلم اولی را گرفت و به جوان‌ترها میدان داد.

این تهیه‌کننده در پاسخ به این پرسش که کار با فیلم اولی‌ها ریسک است یا خیر، بیان کرد: مسلما ما با عواملی که در کار می‌آوریم و با مدیریت کردن هزینه‌ها، سعی می‌کنیم ریسکی در پروژه اتفاق نیفتد.

سیاوش امین‌پور در پایان درباره برنامه اکران عمومی فیلم «نپتون» تاکید کرد: برای اکران عمومی، احتمالا با پخش «خانه فیلم» و سعید خانی برای اکران صحبت کنم. همچنین برای اکران بین‌الملل در چند کشور هم برنامه داریم و از نظرم قصه «نپتون» برای مخاطبان غیر ایرانی هم جذاب است.

انتهای پیام/

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.