یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
16:10 |

مجید پتکی مطرح کرد:

«باغ کیانوش» اثری قابل قبول در رده سنی نوجوان است

«باغ کیانوش» اثری قابل قبول در رده سنی نوجوان است

مجید پتکی معتقد است: ما در رده سنی نوجوان هیچ اثر قابل عرضه‌ای نداریم و فکر می‌کنم فیلم سینمایی «باغ کیانوش» از این حیث می‌تواند اثر قابل قبولی باشد.

به گزارش ستاد خبری چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، مجید پتکی بازیگر فیلم سینمایی «باغ کیانوش» بیان کرد: با توجه به اینکه «باغ کیانوش» فیلمنامه خوبی دارد، اگر طبق آنچه که در فیلمنامه لحاظ شده بود، پیش رفته باشد، فکر می‌کنم با یکی از آثار خوب در سینمای کودک و نوجوان مواجه باشیم که ساخته یک کارگردان جوان است.

وی اظهار کرد: ما کارگردانان برجسته‌ای از دل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان داشتیم اما اخیرا آثار فاخری در حوزه کودک و نوجوانان نداشتیم.

بازیگر «باغ کیانوش» با بیان اینکه اولین کاری که برای کودک و نوجوان انجام داده است، فیلم «یک روز سرد» محمدعلی طالبی بود، افزود: بعد از آن فیلم، اتفاقات دیگری در حوزه کودک و نوجوان برایم افتاد. آن زمان پسرم کودک بود و در حال حاضر نوجوان است، به همین دلیل در حال حاضر علاقه‌ام به سمت نوجوانان است و احساس می‌کنم نوجوانان قشر رها شده در رده‌های سنی هستند.

پتکی به عنوان یکی از پُرکارترین بازیگران این دوره از جشنواره در پایان خاطرنشان کرد: برنامه‌های کودک و نوجوان هیچ ربطی به نوجوانان ندارند و نوجوان اصلا دوست ندارد این برنامه‌ها را ببیند چراکه برای آنان تولید نمی‌شود. نوجوانان در فضای مجازی فیلم‌هایی را دنبال می‌کنند که هیچ ربطی به گروه سنی آنان ندارد و دچار بلوغ زودرس می‌شوند.

فیلم سینمایی «باغ کیانوش» در نخستین سانس هشتمین روز از چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در برج میلاد اکران شد.

انتهای پیام/.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.