شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳
16:14 |

محمدجواد موحد عنوان کرد:

قهرمان «باغ کیانوش» نوجوانان هستند/ نیاز به محصولات ویژه برای نسل‌ جدید

قهرمان «باغ کیانوش» نوجوانان هستند/ نیاز به محصولات ویژه برای نسل‌ جدید

تهیه‌کننده فیلم سینمایی «باغ کیانوش» معتقدست این فیلم سینمایی فارغ از اینکه قهرمان نوجوان دارد، مخاطب آن هم نوجوان است.

به گزارش ستاد خبری چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، محمدجواد موحد تهیه‌کننده فیلم سینمایی «باغ کیانوش» بیان کرد: فکر می‌کنم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مدتی از تولید کار برای مخاطب کودک و نوجوان دور شده بود، حداقل تا امسال این طور بود. شاید تولیدی هم داشت که قهرمانش یک نوجوان باشد اما مساله فیلم، بزرگسال بود و مساله کودک و نوجوان نبود.

وی با بیان اینکه «باغ کیانوش» فارغ از اینکه یک قهرمان نوجوان دارد، مخاطب آن هم نوجوان است، مطرح کرد: فکر می‌کنم این موضوع شروع کننده یک مسیر جدید است و موجب می‌شود کارگردانانی که در این حوزه موفق هستند، کار کنند و دوباره وارد چرخه شوند.

تهیه‌کننده فیلم سینمایی «باغ کیانوش» افزود: همچنین محصولاتی برای کودک و نوجوان ایجاد کنیم که فارغ از اینکه سبد امروز آنان را پر می‌کند، آن‌ها را به سمتی ببرد تا وقتی که خودشان تشکیل خانواده دادند، رفتن به سینما در سبد خانواده‌شان جای گیرد. این امر تجربه‌ای برای بچه‌ها ایجاد می‌کند تا زمانی که وارد جامعه می‌شوند، سینما رفتن را دوست خواهند داشت.

موحد گفت: فکر می‌کنم اگر کانون در حوزه تولید فیلم روی محصولاتش دقت بیشتری داشته باشد و به جای تولید فیلم کودک و نوجوان برای کودک و نوجوان فیلم بسازد دو اثر مثبتی را که به آن اشاره کردم، می‌گذارد و امیدوارم سال آینده به جای دو فیلم، ۱۰ فیلم در جشنواره داشته باشیم تا تولید پایدار برای کودک و نوجوان ادامه پیدا کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سهم اصلی در ترکیب بازیگران فیلم سینمایی «باغ کیانوش» به کارگردانی رضا کشاورز حداد را که محور اصلی قصه‌اش شخصیت‌های کودک و نوجوان هستند، بازیگران نوجوان تشکیل می‌دهند؛ بازیگرانی که برخی از آن‌ها را می‌توان استعدادهای تازه در سینما دانست و برخی دیگر پیش از این در آثار سینمایی تجربه ایفای نقش داشته‌اند.

انتهای پیام/

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.