جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
22:45 |

سیاوش چراغی‌پور مطرح کرد:

ما با رفتن به سینما عاشق آن شدیم/ ایفای نقش بزرگِ روستا در «نوروز»

ما با رفتن به سینما عاشق آن شدیم/ ایفای نقش بزرگِ روستا در «نوروز»

سیاوش چراغی‌پور که با ۲ فیلم در چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر حضور دارد درباره تفاوت نقش‌هایش و توجه به حوزه کودک و نوجوان در کارنامه کاری‌اش گفت.

به گزارش ستاد خبری چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، سیاوش چراغی‌پور بازیگر فیلم سینمایی «نوروز» بیان کرد: امسال با بازی در ۲ فیلم در جشنواره فجر حضور دارم، که یکی از آن‌ها فیلمنامه کمدی داشت اما نقشم در فیلم «نوروز متفاوت‌تر است چراکه یک کاراکتر جدی را بازی کردم که بزرگ یک روستاست و حال و هوای متفاوتی دارد.

وی ادامه داد: در سینمای ما با وجود آنکه در دوره‌ای عرصه فیلمسازی برای کودک و نوجوان درخشان بود، سال‌هاست که اتفاق ویژه‌ای نیفتاده است در حالی که این موقعیت وجود دارد و بچه‌های ما در این دوره و زمانه به قصه‌هایی بیشتر نیاز دارند که برخاسته از دل آثار ادبیات کهن و آیین‌ها باشد.

بازیگر فیلم «نوروز» تاکید کرد: بسیاری از فیلم‌های روی پرده سینما مناسب گروه سنی بخش زیادی از کودک و نوجوان نیست در حالی که یکی از تفریحات سالم و هیجان انگیز کودکان می‌تواند تماشای فیلم در کنار والدین‌شان باشد. یادم نمی‌رود که ما زمانی شاهد صف‌های طولانی جلوی سالن‌های سینما بودیم اما امروز بچه‌ها با سالن‌های سینما بیگانه هستند و فیلم‌ها را از طریق رسانه‌های تصویری دنبال می‌کنند. خود ما با رفتن به سینما، عاشق سینما شدیم.

چراغی‌پور در پایان خاطرنشان کرد: من به بازی در عرصه کودک و نوجوان علاقمند هستم و اگر کار و نقش خوبی به من پیشنهاد شود، با افتخار و عشق در خدمت این حوزه هستم.

فیلم سینمایی «نوروز» جدیدترین ساخته سهیل موفق است که بازیگرانی از جمله علی نصیریان، شبنم مقدمی، مهدی هاشمی، افشین هاشمی، مهتاب ثروتی و سیاوش چراغی‌پور در آن بازی می‌کنند. این اثر در سانس سوم روز هشتم جشنواره فیلم فجر ۴۲ به نمایش درآمد.

انتهای پیام/.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.