دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
20:27 |

بابک خواجه پاشا عنوان کرد:

هویت ایرانی در «آبی روشن» نهفته است

هویت ایرانی در «آبی روشن» نهفته است

کارگردان فیلم «آبی روشن» معتقد است این فیلم گنجایش این را دارد که نگاهی بین‌المللی به آن شود چراکه بخشی از هویت ایرانی در آن نهفته است.

به گزارش ستاد خبری چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، بابک خواجه پاشا کارگردان فیلم «آبی روشن» درباره حضور همزمان این فیلم در بخش سودای سیمرغ و بخش بین‌الملل گفت: این فیلم گنجایش این را دارد که نگاهی بین‌المللی به آن داشته باشیم، چراکه بخشی از هویت ایرانی در آن نهفته است.

وی افزود: برخی از خرده فرهنگ‌هایی که از باور مردمی منطقه گرفته شده، در فیلم گنجانده شده است. این باعث شده «آبی روشن» علاوه بر بخش سودای سیمرغ در بخش بین‌الملل نیز حضور داشته باشد.

کارگردان فیلم «آبی روشن» درباره حضور این اثر در جشنواره‌های خارجی اظهار کرد: سینما بهترین فرصت است که ما بتوانیم فرهنگ و هویتمان را صادر کنیم و فکر می‌کنم «آبی روشن» این قابلیت را دارد که در کشورهای دیگری جز ایران هم پخش شود.

خواجه پاشا در پایان درباره ترکیب بازیگران فیلم «آبی روشن» خاطرنشان کرد: من سعی می‌کنم در فیلم‌هایم ساختارشکنی کنم و کاری انجام دهم که مخاطب نسبت به نقش پیش فرض نداشته باشد و همچنین بازیگران که با ژانر کمدی شناخته می‌شوند، نقش‌های جدی هم بازی کنند به همین دلیل به این ترکیب بازیگر در فیلم رسیدم.

انتهای پیام/.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.