شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
20:53 |

علی ثقفی عنوان کرد:

«پرویزخان» برشی از زندگی پرویز دهداری است/ اثری دراماتیک

«پرویزخان» برشی از زندگی پرویز دهداری است/ اثری دراماتیک

کارگردان فیلم «پرویزخان» می‌گوید خوشبختانه بازخوردهایی که از فیلم «پرویزخان» گرفته، بسیار مثبت بوده است.

به گزارش ستاد خبری چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، علی ثقفی کارگردان فیلم سینمایی «پرویزخان» بیان کرد: نیروهای متخصص زیادی در فیلم «پرویزخان» زحمت کشیدند و همه تمام تلاش‌شان را برای ساخت این فیلم کردند.

وی ادامه داد: «پرویزخان» برشی از زندگی آقای دهداری است و بخشی که من به آن در فیلم پرداختم، خیلی دراماتیک است و بزنگاه زندگی اوست. آقای دهداری در مسیر زندگی پیش رفته است تا به آزمون سختی که در فیلم می‌بینید، برسد.

این فیلمساز در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا در اولین فیلم بلند سینمایی خود از مستند «پرویزخان» که  پیش از فیلم او ساخته شده، به عنوان منبع استفاده کرده است یا نه؟ خاطرنشان کرد: آن مستند درباره کل زندگی آقای دهداری اما فیلم من برشی از یک مقطع زندگی این مربی فوتبال است و من برای ساخت فیلمم ارجاعی به این مستند نداشتم.

«پرویزخان» نخستین فیلم سینمایی بلند علی ثقفی است که درباره مقطعی از زندگی معلم اخلاق فوتبال پرویز دهداری است. سعید پورصمیمی، مریم سعادت، خسرو احمدی، حمیدرضا پگاه، بهنام تشکر، علی باقری، المیرا دهقانی، مهدی قربانی، یاسین مسعودی، محمد صادق ملک، نیما نادری، یدالله شادمانی، مهدی فریضه، روزبه رئوفی، منوچهر علیپور، امیر دانشجو، سید ابوالفضل موسوی، نصیر ساکی، امیرمهدی کوشکی، اسکندر کوتی بازیگران این فیلم هستند.

انتهای پیام/.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.